dewalt_dstsx35z
DEWALT DSTSX35Z staples 5.6-35 galvanised 3m (3000 pcs)
14.82 tax incl.
On order: delivered from 03/06/2026
Product description
  • [DSTSX] Staples 5.6-35 Galvanised 3m
Key features according to our expert
  • Length: 35 mm
  • Surface treatment: Zinc plated
  • Quantiy per pack: 3000
  • Staple crown width: 5,6 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013951544
  • Supplier number: DEWALT DSTSX35Z
Length
35 mm
Quantiy per pack
3000
Staple crown width
5,6 mm
Product type
5,6 mm
Finish
35,0 mm